Zapraszamy

Kontakt

Telefon:
+48 796 038 230

Adres:
ul. Śniadeckich 28/2, 60-774 Poznań

E-mail:
kontakt@uwaznapracownia.pl

zarezerwuj konsultację

napisz do nas
lub umów spotkanie

Na wizytę do specjalistów możesz zapisać się telefonicznie w godzinach pracy sekretariatu lub przez system e-rejestracji. Jeśli masz dodatkowe pytania wypełnij formularz obok lub napisz na adres kontakt@uwaznapracownia.pl.

9

Na pierwszą wizytę przyjdź o godzinie, na którą została umówiona. Nie ma potrzeby przychodzenia przed czasem.

9

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz odwołać wizytę, prosimy o zrobienie tego najpóźniej 48h przed planowanym terminem. Przed pierwszą wizytą zapoznaj się z regulaminem świadczenia usług.

9

Jeśli jesteś umówiony na badanie ADHD lub neuropsychologiczne, zobacz, jak się przygotować do badania oraz co ze sobą zabrać. 

9

Jeśli dojeżdżasz autem, skorzystaj z miejskiej strefy parkingowej.

Godziny pracy sekretariatu:

Poniedziałek:                    15:30 – 20:30
Wtorek – Czwartek:         14:30 – 19:30
Piątek:                                08:30 – 13:30
Sobota – Niedziela:          nieczynne

Wyrażenie zdody

więcej informacji

często zadawane pytania

Chcielibyśmy, aby odpowiedzi na te pytania pomogły Ci upewnić się, że Uważna Pracownia Terapii to miejsce, w którym uzyskasz wsparcie, jakiego potrzebujesz.

Jak wybrać terapeutę?

Wybór psychoterapeuty jest ważnym krokiem i może być jak najbardziej świadomy. 

Daj sobie czas do namysłu i zastanów się, czego potrzebujesz. Czy wolisz, by to była kobieta czy mężczyzna? Preferujesz, żeby ta osoba była w zbliżonym do Ciebie wieku czy starsza?

Po tym, jak odpowiesz sobie na te pytania, zapoznaj się z profilami terapeutów, które znajdziesz w zakładce „Zespół”. Sprawdź, na ile doświadczenie, specjalizacja i preferowany obszar pracy psychoterapeuty są zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie dostępności terminów.

Jeśli potrzebujesz podpowiedzi, nasze koleżanki z sekretariatu chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Jak wygląda proces terapii?

Kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą rozpoczyna się od konsultacji, które polegają na rozmowie o powodach zgłoszenia, doświadczanych trudnościach i możliwych formach pomocy. Dzięki temu możesz poznać, jak pracuje wybrany terapeuta.
Z kolei osoba po drugiej stronie ma czas, by Cię wysłuchać i na bazie swojej wiedzy oraz doświadczenia zaproponować, w jaki sposób może pomóc. 

Decyzja o psychoterapii to krok, który podejmujecie wspólnie, po procesie konsultacji, na bazie informacji zwrotnych i świadomej zgody obu stron.

Proces terapii może trwać od kilkunastu miesięcy do kilku lat w zależności od specyfiki Twojej sytuacji i rodzaju wybranej terapii. W naszym gabinecie znajdziesz specjalistów pracujących w różnych nurtach.

Czy mogę tutaj kontynuować leczenie psychiatryczne?

Tak. Lekarz psychiatra rozpoczyna leczenie od konsultacji wstępnej. Zbiera wywiad, ocenia aktualny stan psychiczny i planuje dalsze kroki. Częstotliwość kolejnych wizyt oraz możliwość korzystania z e-recepty ustalana jest indywidualnie. Zależy to od diagnozy, ustalonego sposobu postępowania i przebiegu Twojego leczenia.

Bez dokładnego poznania Ciebie, Twoich trudności i dotychczasowego leczenia lekarz psychiatra nie przepisze leków ani nie wystawi zaświadczeń.

Zależy mi na sesjach on-line. Czy jest taka możliwość?

Cenimy kontakt osobisty na sesjach w gabinecie i zapraszamy do takiej formy współpracy. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje lub sesje zdalne. Jest to ustalane indywidualnie z terapeutą prowadzącym proces.

Jak wygląda terapia z dzieckiem?

To jak wygląda terapia, zależy od wieku dziecka. Z małymi dziećmi to terapia przez zabawę, czyli najbardziej naturalną dla dzieci aktywność. Z nastolatkami – podobnie jak z dorosłymi – odbywa się głównie przez rozmowę.

Proces terapii z dzieckiem poprzedzają konsultacje, które składają się z kilku wizyt. Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców. Rozmowa bez obecności dziecka umożliwi zebranie pełniejszego wywiadu.

Na kolejnych spotkaniach psycholog rozmawia z małym pacjentem, poznaje go i nawiązuje kontakt. Ostatnim etapem konsultacji jest spotkanie podsumowujące. Zostaną na nim przedstawione wskazówki i zalecenia osiągalne dla Waszej rodziny.

Czy można tutaj przeprowadzić diagnozę ADHD? Jak to wygląda?

Tak. Diagnoza pod kątem ADHD jest złożonym procesem diagnostycznym. Zajmuje wiele godzin pracy psychologa-diagnosty i wymaga użycia specjalistycznych testów. Przebieg badania zależy od Twojego wieku lub wieku Twojego dziecka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz jak przygotować się do badania