< powrót do bloga

książki zbliżające do siebie – „czuła przewodniczka” natalia de barbaro

Książki, Wszystkie wpisy

W dzisiejszym wpisie porozmawiamy:

  • o Potulnej, która robi to czego oczekują inni i ulegle dba o ich dobre samopoczucie.
  • o Królowej Śniegu – sarkastycznej, wymagającej postaci, która grot oskarżeń, presji i opresyjnej perfekcji kieruje do siebie i na zewnątrz.
  • o Męczennicy, która poświęca się, mimo że nikt nie prosi, a ołów jej słów pozostaje w bliskich na dłużej w postaci poczucia winy.

Każda z nas je zna. Każda je w sobie nosi. Natalia De Barbaro poprzez siebie opowiada o wewnętrznym świecie każdej kobiety. Język jej opisu jest przyjemnie bezpośredni, autentyczny, żywy, ludzki. A droga, którą wyznacza prawdziwa i bez fajerwerków.

„Czuła przewodniczka” Natalii De Barbaro to książka w zamyśle skierowana do kobiet, której głos mówi narracją kobiety. Odnalazłam w niej jednak wiele fragmentów cennych dla mężczyzn, którzy szukają lepszego rozumienia siebie i są otwarci na myślenie o swoim psychologicznym krajobrazie. Wystarczy nadać własne imiona wewnętrznym częściom, wewnętrznym głosom, którymi do siebie przemawiamy, zacząć je badać, zdawać sobie z nich sprawę.

To pierwszy krok.
Kolejne to już droga na całe życie.
Prowadzi do dojrzewania i zmiany.

Wszystkie wpisy >

o nas

Jesteśmy specjalistami zdrowia psychicznego

Głównym obszarem naszej pracy jest psychoterapia dorosłych i starszej młodzieży.  Oferujemy konsultacje psychiatryczne dla osób pełnoletnich. Wykonujemy badania neuropsychologiczne w każdym wieku.

Podchodzimy indywidualnie do każdego kto do nas przychodzi. Podstawą naszej pracy jest tworzenie bezpiecznej relacji. Dzięki niej można odkrywać te części siebie, dla których dotąd nie było miejsca.

Nasz zespół terapeutów uważnie Cię wysłucha, zrozumie Twoje doświadczenia i stworzy przestrzeń, w której możesz bezpiecznie podzielić się swoimi myślami i uczuciami.